MENU
component-ddb-728x90-v1-01-desktop

Busy tournament weekend for area high school sports

IHSAA Girls Tennis Team State

at Center Grove High School

Friday, June 1: SB St. Joseph vs Brownsburg @ 3pm (Quarterfinals)

at North Central High School

Saturday, June 2: Semifinals @ 10 am, State Championship @ 2pm


IHSAA Track and Field State Finals

at Indiana University Bloomington Campus

Friday, June 1: Girls Track and Field events begin @ 3pm

Saturday, June 2: Boys Track and Field events begin @ 3pm

Order of events & Heat Sheets can be found here


IN Girls Lacrosse Final Four

at Anderson University

Friday, June 1: Penn vs Cathedral @ 6pm

Friday, June 1: Carmel vs. Brebeuf Jesuit @ 8pm

Saturday, June 2: Championship @ 4:30pm


IHSAA Softball Semi-State Games

Class 4A

at Lafayette Harrison

Saturday, June 2: Penn vs. Lake Central @ 11am

Saturday, June 2: Noblesville vs. Homestead @ 1pm

Saturday, June 2: Championship @ 7pm

Class 3A

at Twin Lakes

Saturday, June 2: Knox vs. Bellmont @ 11am

Saturday, June 2: SB St. Joe vs Fairfield @ 1pm

Saturday, June 2: Championship @ 7pm

Class 2A

at LaVille

Saturday, June 2: Bremen vs. Boone Grove @ 11am

Saturday, June 2: Whitko vs. Tipton @ 1pm

Saturday, June 2: Championship @ 7pm

Class 1A

at Frankfort

Saturday, June 2: Frontier vs. Tri @ 11am

Saturday, June 2: Pioneer vs. Fremont @ 1pm

Saturday, June 2: Championship @ 7pm


IHSAA Baseball Regional Games

Class 4A

at LaPorte

Saturday, June 2: Lake Central vs. Chesterton @ 11:30 am

Saturday, June 2: Penn vs. Mishawaka @ 1:30 pm

Saturday, June 2: Championship: semifinal winners @ 8 pm

Class 3A

at Griffith

Saturday, June 2: Griffith vs. Andrean @ 11 am

Saturday, June 2: SB St. Joe vs. Peru @ 1 pm

Saturday, June 2: Championship: semifinal winners @ 7 pm

at Bellmont

Saturday, June 2: Fort Wayne Concordia vs. Yorktown @ 11am

Saturday, June 2: Jay County vs Northwood @ 1pm

Saturday, June 2: Championship @ 8pm

Class 1A

at Caston

Saturday, June 2: Morgan Twp. vs. Fremont @ 11am

Saturday, June 2: Northfield vs. South Central @ 1pm

Saturday, June 2: Championship @ 7pm


MHSAA Baseball Districts

Division 2

at Dowagiac

Saturday, June 2: Edwardsburg vs. Stevensville Lakeshore @ 10am

Saturday, June 2: Dowagiac vs. Niles @ 12pm

Saturday, June 2: Final @ 2pm

Division 3

at Buchanan

Saturday, June 2: Berrien Springs vs. Cassopolis @ 10am

Saturday, June 2: Buchanan vs. Bridgman @ 12pm

Saturday, June 2: Final @ 2:30pm

Division 4

at New Buffalo

Saturday, June 2: St. Joseph Michigan Lutheran vs. New Buffalo @ 10am

Saturday, June 2: St. Joseph Lake Michigan vs Eau Claire @ 12:15pm

Saturday, June 2: Final @ 2:30pm


MHSAA Softball Districts

Division 1

at Kalamazoo Central

Thursday, May 31: Mattawan vs. St. Joseph @ 5pm

Division 2

at Dowagiac

Saturday, June 2: Dowagiac vs. Stevensville Lakeshore @ 10am

Saturday, June 2: Benton Harbor vs. Niles @ 12pm

Saturday, June 2: Final @ 2pm

Division 3

at Coloma

Saturday, June 2: Coloma vs. Watervliet @ 10am

Saturday, June 2: Bangor vs. Hartford @ 12pm

Saturday, June 2: Final @ 2pm

at Buchanan

Saturday, June 2: Berrien Springs vs. Buchanan @ 10am

Saturday, June 2: Constantine vs. Lawton @ 12pm

Saturday, June 2: Final @ 2pm

Division 4

at New Buffalo

Saturday, June 2: Three Oaks River Valley vs. New Buffalo @ 12:15pm

Saturday, June 2: St. Joseph Lake Michigan vs. St. Joseph Michigan Lutheran @ 10am

Saturday, June 2: Final @ 2:30pm

close video ad
Unmutetoggle ad audio on off

Trending